Porady

Kanały wentylacyjne elastyczne

Są wykonane z metalizowanej foli PCV rozpiętej na drucie. Występują solo oraz z warstwą izolacji. Kanały są łatwe i szybkie w montażu oraz posiadają niską cenę. Materiał, z którego są wykonane, nie jest odporny na uszkodzenia, przez co nie mamy praktycznie możliwości czyszczenia. W ostatnim czasie wyparte przez kanały elastyczne z tworzywa o małych przekrojach w systemie rozdzielaczowym.

Kanały tę dzięki małym przekroją zewnętrznym, mogą zostać sprytnie ukryte w warstwie posadzki, bruździe ściennej lub podwieszanym suficie. Dzięki zewnętrznym karbom rury są elastyczne, przez co wykonanie instalacji jest proste i szybkie. Gładka powierzchnia wewnętrzna rur oraz brak potrzeby stosowania dodatkowych kolan i trójników zapewnia niskie opory przepływu powietrza. Wnętrze kanałów pokryte jest powłoką antystatyczną z dodatkami bakteriobójczymi i grzybobójczymi, dzięki którymi możemy się cieszyć świeżym powietrzem przez długi czas.

Najczęściej wykonywanymi instalacjami są instalacje wentylacyjne zarówno z kanałów elastycznych, jak i sztywnych. Mądre połączenie obu systemów pozwoli nam cieszyć się trwałą instalacją w przystępnej cenie.

Jak walczyć ze SMOGIEM?

Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa dotyczących ekologicznych wyborów, w dalszym ciągu kwitnie handel zakazanymi ustawą kotłami a na prawie każdym osiedlu domków jednorodzinnych, można odkryć co najmniej jednego życzliwego sąsiada, który…

Skutki braku wentylacji

Skutki braku wentylacji Skutki braku wentylacji. Zawroty i ból głowy? Objawy przemęczenia? Czy wiesz, że mogą to być objawy spowodowane brakiem odpowiedniej wentylacji?  Syndrom Chorego Budynku – (sickbuildingsyndrome)jest to zbiór dolegliwości występujących w…