POMPY CIEPŁA – NOWA SÓL

Pompa ciepła powietrze woda to obecnie najbardziej popularny system do ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła znajduje zastosowanie w nowych, jak i modernizowanych budynkach z grzejnikami. Eksploatacja pompy ciepła jest wyjątkowo opłacalna, a wpływ na środowisko naturalne minimalny, dlatego pompa ciepła stanowi idealną alternatywę dla starych kotłów. To ekologiczne i ekonomiczne urządzenia, które wykorzystują odnawialne źródła energii do ogrzewania domu i wody użytkowej. Są niemal bezobsługowe, można nimi sterować zdalnie nawet poza domem. Mimo wzrostu cen za prąd, pompy ciepła to nadal bardzo korzystny wybór. Co ważne – na zakup i montaż pompy ciepła zarówno w domu nowo budowanym, jak i modernizowanym można uzyskać dofinansowanie z rządowych programów „Moje ciepło” (domy nowe), „Czyste powietrze” (domy modernizowane), „Mój Prąd 5.0” (fotowoltaika i pompy ciepła).

COMFO – WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Interesuje Cię zakup i montaż pompy ciepła i mieszkasz w województwie lubuskim? Dobrze trafiłeś! Comfo jest lokalnym liderem w montażu pomp ciepła i rekuperacji. Dlaczego warto wybrać naszą ofertę? Przez lata zbudowaliśmy zgrany zespół, który pomoże Ci w doborze i zakupie właściwego dla Ciebie rozwiązania, a montażem zajmą się wykwalifikowani i doświadczeni w branży monterzy. Oferujemy nie tylko konkurencyjne ceny oraz wysoką jakość montażu i obsługi, ale także bardzo ważne wsparcie serwisowe. Pomagamy pozyskać dofinansowanie do pomp ciepła i rekuperacji z rządowych programów „Czyste Powietrze” i „Moje Ciepło”. Prowadzimy również sklep internetowy, w którym znajdziesz produkty związane z pompami ciepła, rekuperacją, klimatyzacją i innymi urządzeniami przydatnymi w domu i biurze.Montujemy do 100 km od Zielonej Góry, np. w takich miejscowościach jak: Nowa Sól, Kożuchów, Sulechów, Świebodzin, Głogów, Żary, Żagań, Gubin, Krosno Odrzańskie.

 

pompy ciepła lubuskie zielona góra

WYCENA I DOBÓR POMPY CIEPŁA

Żeby wycenić zakup pompy z montażem musimy wziąć pod wagę wiele czynników, m.in. metraż, ocieplenie ścian i dachu, rodzaj ogrzewania, ilość osób i oczekiwania względem temperatury w domu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wybieramy dla Państwa urządzenie najkorzystniejsze pod względem niskich kosztów eksploatacji i komfortu użytkowania.

pompy ciepła lubuskie zielona góra

WYPOMPY CIEPŁA PANASONIC

W naszej ofercie mamy pompy ciepła jedynie najwyższej jakości. Pompy ciepła Panasonic Aquarea to urządzenia, które doskonale spisują się jako główny element systemu ogrzewania domu i wody użytkowej. Jesteśmy oficjalnym PRO Partnerem Panasonic, dzięki czemu klienci zyskują profesjonalne wykonanie, 5-letnią gwarancję urządzenia i bardzo wsparcie serwisowe.

serwis pompy ciepła

MONTAŻ I SERWIS

Montażem pompy ciepła zajmują się wykwalifikowani i doświadczeni instalatorzy. Po montażu uczymy, jak poprawnie użytkować pompę. Jako Pro Partner Panasonic przez 5 lat od zamontowania pompy mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie serwisowe. Zajmujemy się również corocznymi przeglądami, niezbędnymi do utrzymania 5-letniej gwarancji.

oferta-pompy-ciepła-lubuskie-zielona-góra
JAK DZIAŁA POMPA CIEPŁA?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera ciepło z otoczenia za pomocą medium takiego jak czynnik chłodniczy, a następnie procesuje pobraną energię w układzie sprężarkowym. Tak przetworzoną energię przekazuje poprzez wymiennik do wody, która poprzez system centralnego ogrzewania ogrzewa budynek. Kluczem do wysokiej sprawności pompy ciepła jest fakt, że 80% energii pobieramy z powietrza, a tylko 20% jest pobierane przez sprężarkę w postaci energii elektrycznej. 

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła wyposażona jest w wymiennik, przez który za pomocą wentylatora przetłaczane jest powietrze zewnętrzne. Dzięki dużej powierzchni wymiennika wymiana energii następuje w bardzo sprawny sposób. Pompy ciepła mają obieg, w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. We wspomnianym wymienniku czynnik paruje i poprzez przemianę stanu skupienia, z cieczy na parę, jest w stanie pobierać energię. W tym miejscu to powietrze zewnętrzne ogrzewa czynnik chłodniczy. Stąd nazwa tej części pompy ciepła– parownik. W tym momencie mamy w układzie parę, która niesie ze sobą ładunek energii. Ta para jest następnie przetłaczana przez serce pompy ciepła, czyli sprężarkę. Sprężarka, zwiększając ciśnienie pary, zwiększa tez jej temperaturę, czyli dodaje jej jeszcze więcej energii (jest to energia elektryczna którą pobieramy z sieci, czyli to co zobaczymy na rachunkach). Wspomniana para, o dużym ładunku energii, przetłaczana jest na skraplacz, czyli wymiennik, w którym energia przekazywana jest do wody krążącej w instalacji naszego budynku. W skraplaczu, czynnik chłodniczy ulega skropleniu, z gorącej pary przechodzi w stan ciekły i oddaje ciepło do wody w instalacji. Skroplony, chłodniejszy czynnik jest rozprężany przez zawór rozprężny i w stanie zimnej cieczy trafia z powrotem na parownik. W tym miejscu cykl zamyka koło i zaczyna swoją pracę od nowa.

Skontaktuj się z nami!

    Umów spotkanie