About the project

Montaż Pompy Ciepła

DATA: 2020

MIEJSCOWOŚĆ: Lubięcin

Duży podpiwniczony dom wymagał dodatkowego źródła ciepła. Powodem nie był wiek dotychczasowego kotła ani też jego sprawność. Dotychczasowy i nadal działający kocioł na pellet po prostu wymagał obsługi. Drugim powodem była konieczność używania grzałki elektrycznej do podgrzewu ciepłej wody użytkowej poza okresem grzewczym. Generowało to dość duże zużycie prądu.

Doświadczony przedsiębiorca zwrócił się do Comfo o dobór urządzenia, które po pierwsze nie będzie wymagało obsługi a po drugie będzie ekologiczne i energooszczędne. Ponieważ inwestorowi zależało także na zachowaniu dotychczasowego ładu i nie zaburzonego porządku w  części mieszkalnej domu zdecydowano, że dotychczasowe wysokotemperaturowe źródło ciepła jakim jest kocioł na pellet zastąpi wysokotemperaturowa pompa ciepła Panasonic.

Ponieważ istniejący system grzewczy jest oparty na grzejnikach, które są wprost podłączone do kotła a inwestor nie zamierzał wymieniać grzejników ani demontować kotła postanowiono, że układy zostaną ze sobą połączone a inwestor będzie miał źródło rezerwowe na wypadek gdyby pompa ciepła nie sprawdziła się J. Jak do tej pory, po montażu pompy ciepła, nie było okazji aby sprawdzić czy „pelleciak” jeszcze działa, tymczasem wysokotemperaturowa pompa ciepła nie miała okazji zaprezentować nawet połowy swojej mocy.

MONTAZ_REALIZACJA_POMPA_CIEPŁA_
MONTAZ_CICHA_POMPA_CIEPŁA_REALIZACJA (2)
MONTAZ_POMPA_CIEPŁA_REALIZACJA
Umów spotkanie