REKUPERACJA

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Wymiana powietrza w budynkach z zainstalowanym systemem rekuperacji polega na usunięciu powietrza zużytego i dostarczeniu powietrza świeżego o odpowiednich parametrach. Cały proces odbywa się przy pomocy wymiennika ciepła oraz wentylatorów nawiewnych i wywiewnych. W przypadku domów modernizowanych można uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż rekuperacji.

rekuperacja-lubuskie-zielona-gora

WYCENA REKUPERACJI

Klienci często zadają nam pytania typu: ile kosztuje zamontowanie rekuperacji? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie tak po prostu, ponieważ zależy to od wielu czynników. Do przygotowania oferty na rekuperację potrzebujemy od Państwa kilka informacji związanych z Państwa domem.

rekuperacja_lubuskie_zielona_gora

SYSTEMY REKUPERACJI ZEHNDER

Sercem systemu rekuperacji są nowoczesne jednostki wentylacyjne Zehnder ComfoAir. Rekordowo wysoki odzysk ciepła, pełna oferta akcesoriów, a także innowacyjna technologia i przemyślany design jednostek tworzą kompleksową ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

rekuperacja-lubuskie-zielona-gora

MONTAŻ I SERWIS REKUPERACJI

Montujemy rekuperację do ok.100 km od Zielonej Góry – np. w miejscowościach  Nowa Sól, Głogów, Żary, Żagań, Gubin, Krosno (i ich okolicach). Po montażu i uruchomieniu rekuperacji zapewniamy naszym klientom serwis urządzenia. Istnieje możliwość uzyskania przedłużonej 5-letniej gwarancji, która obowiązuje dla systemów zbudowanych wyłącznie z komponentów firmy Zehnder. Standardowa gwarancja wynosi 2 lata.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

    rekuperacja-lubuskie-zielona-góra

    Jak działa rekuperacja?

    Świeże powietrze zasysane jest do budynku poprzez czerpnię zewnętrzną. Następnie – kanałami wentylacyjnymi – dostaje się do rekuperatora, gdzie dzięki specjalnym filtrom, wyłapywane są drobinki kurzu, pyłków, alergenów i innych zanieczyszczeń. W tym samym czasie z pomieszczeń domowych, zasysane jest powietrze zużyte, które również za pomocą kanałów wentylacyjnych trafia do rekuperatora. W tym momencie, dzięki wymiennikowi ciepła w rekuperatorze, powietrze zużyte oddaje swoją energię (ciepło) powietrzu świeżemu. Powietrze nawiewane nie miesza się z powietrzem wywiewanym, ponieważ mijają się one w kanalikach wymiennika. Powietrze zużyte, dzięki tzw. wyrzutni, wydostaje się na zewnątrz budynku, natomiast oczyszczone i ogrzane powietrze wtłaczane jest do wnętrza domu. Ilość powietrza wywiewanego i nawiewanego jest jednakowa.

    Umów spotkanie