About the project

Montaż Pompy Ciepła

DATA: 2019

MIEJSCOWOŚĆ: Żary, Trzebiel

REALIZACJA: Powietrzna Pompa ciepła KIT-ADC9HE5

Czy 15 letni dom i pompa ciepła to dobry pomysł?

Z doświadczenia naszego oraz naszych klientów jest to jak najbardziej racjonalny układ.
Główną bolączką tego pięknego wolnostojącego domu nie był skład drewna do salonowego kominka, a przestarzały system grzewczy, który pochłaniał nie tylko opał ale i czas naszych klientów.
Do czasu rozpoczęcia modernizacji systemu grzewczego przez Comfo, dom był zasilany kotłem na paliwo stałe oraz wspomagany ciepłem z kominka w salonie. Jak często bywa w domach z tego okresu odbiór ciepła z kotła zapewniał mieszany układ ogrzewania podłogowego oraz instalacja grzejnikowa. Konieczność ciągłego dostarczania paliwa do kotła nie była jedynym powodem wymiany kotła na powietrzną pompę ciepła. Na decyzję wpływ miał także fakt, że instalacja ogrzewania podłogowego nie funkcjonowała poprawnie.
Z relacji klienta 170 m dom jest dobrze docieplonym “ciepłym domem” i nie tracił szybko ciepła. Z tego też powodu postawiono na jednostkę Panasonic All In One o mocy 9 kW. Jak często bywa przy modernizacjach i tu nie obyło się bez niespodzianek. Zastany układ ogrzewania podłogowego działający wcześniej z układem mieszającym był zasilony w odwrotnym kierunku J.
Obecnie młode małżeństwo cieszy się kontrolą jaką uzyskało nad układem ogrzewania podłogowego i bezobsługowym działaniem pompy ciepła, a bez wątpienia integrujące, wieczorne magazynowanie opału zamieniło na wolne wieczory, które spędzają przy kominku pełniącym teraz przede wszystkim funkcję budowania nastroju . Do pełni szczęścia może brakować tylko modułu Aquarea Smart Cloud ale jak zapowiedział klient to tylko kwestia czasu.
Dziękujemy za zaufanie i cieszymy się że po raz kolejny, mamy swój mały wkład w poprawę jakości życia naszych klientów oraz ich otoczenia.

pompy-ciepła-zielona-góra-zabor-1024x576
pompy-ciepla-zielona-gora-zabor
pompy-ciepla-zielona-gora-zabór-1024x576
Umów spotkanie