About the project

Montaż Pompy Ciepła

DATA: 2019

MIEJSCOWOŚĆ: Żary, Trzebiel

Pompa Ciepła, grzejniki i podłogówka?

Świadomy i zmęczony ciągłą obsługą kotła na pellet właściciel 150 metrowego, dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego z okolic Nowej Soli zwrócił się do naszej firmy z potrzebą wyposażenia jego domu w pompę ciepła.

Wybór padł na kompaktowe urządzenie marki Panasonic o mocy 9 kW. Dobór jednostki dwustrefowej podyktowany był mieszanym systemem ogrzewania, w który wyposażony jest budynek.

Parter budynku ogrzewany jest instalacją ogrzewania podłogowego, natomiast na piętrze budynku ciepło dostarczane jest za pośrednictwem grzejników.

Montaż powietrznej pompy ciepła All in One KIT-ADC9HE5B mimo trudności jakie napotkali instalatorzy trwał jedynie 2 dni robocze.

Trudnością tego zlecenia był niewątpliwie fakt, że realizacja polegała na przyłączeniu nowego źródła ciepła i ciepłej wody użytkowej do istniejącej instalacji, która do ostatniej chwili była użytkowana. Mimo to użytkownicy nie odczuli dyskomfortu związanego z przełączeniem a teraz cieszą się zaoszczędzonym wolnym czasem oraz nowo zagospodarowanym wolnym miejscem po składzie na zapas paliwa stałego w „pomieszczeniu technicznym.”

pompa-ciepla-nowa-sól-1024x576
Pompa-ciepla-nowa-sol-1-1024x572
pompa-ciepła-nowa-sól-1
Umów spotkanie