img-01

ABOUT COMPANY

We’re the #1 solar energy provider!

We believe we can make a difference to this world, to this very earth on which we live.We have been destroying the forests for whatever reasons for many years.

  • Satisfaction Value For Money Solution
  • Business Accounting Management
  • Inventory Management Tracking System
  • The world as it is heavily dependent

OUR SERVICES

We Offer Different Services

NUMBER SPEAKS

We always ready for
a challenge.

We believe we can make a difference to this world, to this very earth on which we live.We have been destroying the forests for whatever reasons for many years.

1035 +

Successful projects

We have been destroying the forests for many years.

2034 +

Unique designs

Industrial engineering is a branch of engineering.

Got an Incredible Project Right Now?

This helps ensure quality, schedule and that we’re all working toward same goal

BLOGS & NEWS

What's Going on in
our Blog?

Oczyszczacz powietrza – czy warto?

Oczyszczacz powietrza – czy warto go kupić?

W końca przyszła wiosna, więc wielu z nas zabiera się za wiosenne porządki. Wyciągamy z szaf wiosenne kurtki, wymiatamy z kątów brudy, odkurzamy zakamarki, do których nikt nie zaglądał od wielu miesięcy. Na koniec ścieramy kurze, otwieramy okna, wietrzymy i dziwimy się, że już po jednym dniu na półkach znowu osiadł kurz i pyłki roślin. Alergicy kichają i smarkają na potęgę, a astmatycy mają większe problemy z oddychaniem. Co oprócz leków może pomóc? Oczyszczacz powietrza.

PROMOCJE OCZYSZCZACZY POWIETRZA – Rotenso Cleo – tylko 329,80 zł!

Tani oczyszczacz powietrza

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Dobry oczyszczacz posiada wieloetapowy proces filtrowania, który usuwa z powietrza w pomieszczeniach wirusy, bakterie, roztocza, grzyby, pierwotniaki, pyłki i inne alergeny, a nawet nieprzyjemne zapachy. Wiele z nich ma dodatkowe funkcje nawilżania, sterylizacji powietrza za pomocą promieni UV i jonizacji.  Nie mamy wpływu na jakoś powietrza na zewnątrz, ale możemy zadbać o nie w swoich domach i mieszkaniach.

Dla kogo oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza na pewno sprawdzi się w każdym domu, w którym mieszka alergik albo osoba chorująca na astmę. Przyda się szczególnie w okresie wiosennym, czyli najtrudniejszym czasie dla alergików, bo większość oczyszczaczy przefiltruje powietrze z pyłków, roztoczy, grzybów i innych alergenów. Oczyszczą je także z sierści i kurzu, a każdy właściciel zwierząt wie, ile sierści potrafi fruwać w mieszkaniu, nie tylko w okresie lnienia. Oczyszczacze posiadające funkcję filtrowania pyłów zawieszonych PM2.5, PM10 i PM1 (czyli smogu) powinny stać w każdym domu położonym w silnie zanieczyszczonych rejonach.

PROMOCJE OCZYSZCZACZY POWIETRZA – Rotenso Piura – tylko 751,95

Dobry oczyszczacz powietrza

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Metraż pomieszczeń

Oczyszczacz powietrza

Wybierając oczyszczacz powietrza trzeba przede wszystkim dobrać urządzenie do wielkości pomieszczeń. Trzeba tu pamiętać, że każdy oczyszczacz działa najskuteczniej w pomieszczeniu, bez ścian działowych i drzwi, które blokują swobodny przepływ powietrza. Jeśli ustawi się je w jednym pomieszczeniu, to nie oznacza, że oczyści całe mieszkanie. Można je oczywiście przestawiać z pomieszczenia do pomieszczenia, ale nie łudźmy się, że efekt będzie taki jakbyśmy w każdym pomieszczeniu mieli po jednym oczyszczaczu.

Np. Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Rotenso® Qube dedykowany jest do 85m2, podczas 1h pracy oczyszczacz skutecznie filtruje aż 420 m³ powietrza oraz nawilża z wydajnością 320 ml/h. Wiele osób decyduje się na zakup urządzeń o mniejszej mocy, które ustawiają w pomieszczeniach, które są najdłużej używane, np. w pokojach dziecięcych, sypialniach.

PROMOCJE OCZYSZCZACZY POWIETRZA – Rotenso Qube – tylko 1 678,95 
Dobry oczyszczacz powietrza
Rodzaj filtrów

Oczyszczacz powietrza składa się z wentylatorów i filtrów. Wentylator zasysa powietrze z otoczenia i przepuszcza je przez  filtry. Najczęściej stosuje się filtry:

Filtr warstwowy – Składa się z warstw gęsto splecionych tkanin lub substancji, na których osadzają się zanieczyszczenia. Dochodzi wówczas do mechanicznego zatrzymania różnych zabrudzeń (węglowych, kurzu, ziemnych, pyłków, zarodników, pyłków roślin). Jest dosyć skuteczny, ale nie wychwytuje lotnych związków organicznych.

HEPA – filtr HEPA złożony jest z cienkich arkuszy z włókna, który przypomina bibułę. Poszczególne włókna ułożone są w taki sposób, że tworzą mikroskopijnej wielkości pory. Ta budowa sprawia, że filtr HEPA jest w stanie przechwycić cząstki różnej wielkości – nawet te mniejsze od 0,3 µm. W związku z tym filtr HEPA jest w stanie usunąć: pyłki, pleśń, sierść zwierząt, zarodniki roztoczy, a nawet pyły zawieszone PM2.5, PM10 i PM1 i bakterie.

Filtr z aktywnym węglem – potrafi efektywnie usuwać formaldehyd, benzen, ksylen, TVOC, dym papierosowy oraz nieprzyjemne zapachy.

Filtr katalityczny usuwa szkodliwe, organiczne związki oraz lotne cząstki formaldehydu ze skutecznością 92,9%.

Filtr antybakteryjny – usuwa drobne cząsteczki, roztocza, zarazki i bakterie.

Filtr elektrostatyczny – wykorzystuje pole elektrostatyczne, dzięki któremu możliwy jest proces separacji wszelkich zjonizowanych zanieczyszczeń.

Promieniowanie UV-C – niszczy wirusy i bakterie

Oczyszczacz Rotenso® Wint dodatkowo sterylizuje powietrze wiązką promieniowania UV, która skutecznie rozkłada elementy organiczne oraz substancje toksyczne.

Dobry oczyszczacz powietrza

Filtr wodny –drobinki kurzu i innych zabrudzeń są zasysane i zatapiane w wodzie. Często wykorzystywany jako nawilżacz powietrza.

Filtr HPP™ – Wykorzystując pole magnetyczne oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii, drobnych cząsteczek kurzu, pyłków, roztoczy oraz pleśni.

Filtr SEFF – Łączy w sobie właściwości HEPA, HPP oraz filtrów warstwowych. Cechuje go bardzo wysoka skuteczność i jest polecany alergikom.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Rotenso® Qube posiada 8-etapowy proces filtrowania.

Dobry oczyszczacz powietrza

Im więcej filtrów, tym urządzenie skuteczniej oczyszcza powietrze, ale warto zwrócić uwagę, żeby oczyszczacz zawierał:

  • filtr wstępny,
  • filtr HEPA o klasie co najmniej E11
  • filtr węglowy

Dzięki filtrowi wstępnemu będziemy mieć w domu powietrze wolne od kurzu, sierści zwierząt i pyłków, HEPA usunie części smogu, wirusów, alergenów i pleśni, z kolei filtr węglowy zneutralizuje lotne związki organiczne i inne zanieczyszczenia gazowe oraz usuwa nieprzyjemne zapachy. Dobrze byłoby, żeby oczyszczacz posiadał również funkcję nawilżania powietrza. Najczęściej funkcja jest realizowana przez matę ewaporacyjną, jej zadaniem jest łączenie suchego powietrza z cząsteczkami wody. Wiele oczyszczaczy posiada również funkcję jonizacji powietrza, za co odpowiada filtr kationowo-anionowy. 

Oczyszczacz powietrza Aero posiada 7 etapów oczyszczania. Oczyszczacz powietrza Cleo C15W posiada 5 etapów oczyszczania i doskonale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach od 10 do 40 m2.

Tani oczyszczacz powietrza
Wielkość i ciężar urządzenia

Jeśli nie planujemy kupić po jednym urządzeniu na każde pomieszczenie i przenosić je między nimi, to warto zwrócić uwagę na jego wagę.

Głośność urządzenia

Wiadomo, że im mniej decybeli, tym bardziej ciche urządzenie. Oczyszczacze powietrza posiadają wentylator, który generuje dźwięk. Odpowiedni poziom głośności podczas snu nie powinien przekraczać 30 dB, natomiast w ciągu dnia – 40 dB.Producenci podają poziom natężenia dźwięku, pomiar wykonywany jest z odległości 1 metra. Najlepiej kupić oczyszczacz powietrza z różnymi trybami pracy, w tym trybem snu (sleep), w sypialni dobrze jest ustawić oczyszczacz 2 m od uszu.

Oczyszczacz powietrza Rotenso® Aero, który mamy w swojej ofercie, podobnie jak inne oczyszczacze Rotenso, posiada tryb snu, podczas którego są zmniejszone obroty wentylatora i wygaszone oświetlenie panelu sterowania. Jednocześnie nadal jest bardzo wydajny i oczyszcza aż 210m3/h powietrza. Aero jest tym trybie pracy właściwie niesłyszalny (tylko 34dB). Tryb cichy i funkcję snu posiada nawet najtańszy w naszej ofercie Oczyszczacz powietrza Cleo C15W.

Dobry oczyszczacz powietrza
Inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Nowoczesne oczyszczacze posiadają tryby, które ułatwiają korzystanie z tych urządzeń.

Kontrola jakości powietrza – to bardzo przydatna, którą oczyszczacz dokonuje automatycznie za pomocą laserowego czujnika. Na wyświetlaczu LED widać informację o aktualnym poziomie zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM 2,5 (smog). Dodatkowo o bieżącej jakości powietrza w pomieszczeniu informuje kolor: kolor czerwony to zła jakość, żółty – jakość umiarkowana, niebieski – dobra jakość powietrza, zielony – doskonała jakość powietrza. Taką funkcję posiadają Oczyszczacz powietrza Rotenso® Aero, Oczyszczacz powietrza Rotenso Ione, Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Rotenso® Qube.

Zdalne sterowanie – w obecnych czasach bardzo przydatną funkcją jest niewątpliwie zdalnie sterowanie za pomocą pilota albo smartfona. Taką funkcję posiadają Oczyszczacz Rotenso® Wint (pilot) i Oczyszczacz powietrza Aero (aplikacja do sterowania z smartfona lub tabletu).

Dobry oczyszczacz powietrza

Jonizacja i nawilżanie powietrza – jonizator i nawilżacz powietrza to dwie bardzo popularne funkcje dodatkowe w oczyszczaczach, które wpływają na lepszą jakość powietrza. W trakcie jonizacji zachodzi proces usuwania zarodników pleśni, grzybów i wirusów z otoczenia. Wytwarzają się wtedy jony ujemne, które neutralizują szkodliwe jony dodatnie wytwarzane m.in. przez urządzenia elektroniczne. To funkcja szczególnie przydatna alergikom, astmatykom i osobom podatnym na migrenowe bóle głowy.

Jak dbać o oczyszczacz powietrza?

Żeby urządzenie pracowało skutecznie i wydajnie należy dbać o czyszczenie lub wymianę filtrów. W oczyszczaczach z wymiennymi filtrami zaleca się wymieniać filtry dwa razy do roku – na wiosnę (przed sezonem alergicznym) i na jesień (przed sezonem grzewczym). Trzeba jednak pamiętać, że żywotność filtrów jest zależna od warunków, w jakich pracuje oczyszczacz. Oczyszczacze powietrza z filtrem zmywalnym wielokrotnego użytku są  rzadziej spotykane, ale zyskują na popularności choćby z powodu tańszej eksploatacji.

Można nieco przedłużyć żywotność wymiennych filtrów czyszcząc je samodzielnie:

Filtr wstępny – nie podlega wymianie. Trzeba go regularnie czyścić co ok. 3-4 tygodnie. W przypadku filtru hybrydowego można odkurzyć siatkę. Jeśli to jest osobny panel z tworzywa sztucznego, można umyć go pod bieżącą wodą lub przy użyciu wilgotnej szmatki. Filtr materiałowy należy wyprać w temperaturze do 40 stopni.

Filtry HEPA i węglowy – Nie można ich moczyć. Odkurzaj je 1-2 w miesiącu lub wymieniaj na nowe.

Filtr nawilżacza zbiera na sobie kamień, który dobrze jest usuwać na bieżąco. Można w tym celu wykorzystać wodę i kwasek cytrynowy. Warto je czyścić co ok. 2-4 tygodnie, w zależności od twardości wody.

Umów spotkanie