Porady

Skutki braku wentylacji

Skutki braku wentylacji

Skutki braku wentylacji. Zawroty i ból głowy? Objawy przemęczenia? Czy wiesz, że mogą to być objawy spowodowane brakiem odpowiedniej wentylacji? 

Syndrom Chorego Budynku – (sickbuildingsyndrome)jest to zbiór dolegliwości występujących w określonym miejscu np. budynku związane głównie z dostarczaniem zbyt małej ilości świeżego powietrza do pomieszczeń oraz jego złej jakości. Do głównych objawów syndromu chorego budynku należą:
– podrażnienie oczu,
– podrażnienie gardła oraz krtani,
– sucha i podrażniona skóra,
– zawroty głowy,
– nudności,
– przemęczenie.

Długotrwałe utrzymywanie się objawów syndromu chorego budynku mogą powodować problemy zdrowotne takie jak alergia czy astma. 

Syndrom chorego budynku w ostatnim czasie stał się sporym problemem nowoczesnych, dobrze zaizolowanych, szczelnych budynków. Podstawowym problemem jest jakość powietrza we wnętrzach. Na jakość powietrza może mieć wpływ obecność zanieczyszczeń biologicznych takich jak bakterie, pleśń, czy pyłki roślinne. Niekontrolowany napływ niefiltrowanego powietrza powoduje też, przedostanie się do pomieszczeń zanieczyszczeń chemicznych. Szkodliwe działanie zanieczyszczeń pogłębia niedostateczna wentylacja, która nie usuwa ich na zewnątrz. Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej mamy 100% kontrolę nad ilością przepływającego powietrza w naszym budynku oraz jego jakością co pozwoli ochronić nas przed przykrymi dolegliwościami związanymi z niedostateczna wentylacja pomieszczeń.  

Umów spotkanie